Mufti Selangor

datomufti

 Sahibus Samahah Dato' Setia Hj. Mohd. Tamyes b. Abd. Wahid

  • Dilahirkan pada 18 Mei 1951 di Sungai Besar, Sabak Bernam, Selangor.
  • Mendapat pendidikan awal di Sekolah Melayu Parit Enam, Sg. Besar dari tahun 1958 hingga 1963,
  • Seterusnya di Maahad Ehyaul Falah, Sungai Besar dari tahun 1964 hingga 1969.
  • Januari 1970 hingga Disember 1972 melanjutkan pelajaran ke Yayasan Pengajian Tinggi Islam Nilam Puri, Kelantan
  • Oktober 1973 hingga Julai 1977 melanjutkan pengajian ke Universiti Al-Azhar, Kaherah, Mesir.
  • Oktober 1977 hingga Ogos 1978 telah menyambung pengajian ke Universiti Ain Syams, Kaherah.
  • Bertugas sebagai guru mulai 5 November 1979 hingga Disember 1986 di SAMT. Hisamuddin, Klang.
  • Pada Januari 1987 dilantik sebagai pengetua di SAMT. Kuala Kubu Bahru sehingga November 1993
  • Dilantik menjadi Pengetua di SAMT. Hisamuddin Klang pada Disember 1993 hingga 15 Mac 1998.
  • Pada 16 Mac 1998 beliau telah dilantik sebagai Mufti Negeri Selangor sehingga kini.

 

Jumlah Pengunjung: 752756

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

  • Kemaskini Terakhir: 12 Disember 2018.
 qrnew

Penafian : Jabatan Mufti Negeri Selangor tidak bertanggungjawab di atas kehilangan atau kerosakan disebabkan penggunaan informasi yang diperolehi daripada portal ini dan penggunaan Google Translate untuk Bahasa Inggeris dan bahasa asing adalah tidak tepat.

Sesuai dipaparkan menggunakan pelayar Mozilla Firefox versi 24 ke atas dengan resolusi minima 1366x768

Hakcipta Terpelihara © Jabatan Mufti Selangor 2016